Garanti ve İade Koşulları

Patikakitap internet sitesinden yaptığınız alışverişle ilgili herhangi bir üretim kaynaklı sorun, memnuniyetsizlik ve diğer her türlü sorun, titizlikle değerlendirilip ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

 

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1- Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Aksi halde yapılmak istenilen iadeler kabul edilmemektedir.

2- İade etmek istediğiniz ürün, teslim aldığınız ürün tekrar satılabilinir özelliğini kaybetmemiş herhangi bir yıpranma, yırtılma, deforme edilme, yapıştırılma, bantlama ve kapak orjinalliğine zarar verecek herhangi bir durumda iade işlemi kabul edilemez. Ürün teslim aldığınız ilk haliyle geri iade yapılmalıdır.

3- İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu ile gönderilmelidir.
4- Ürün iadeleri ürün faturası ile birlikte yapılmalıdır.

5- Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen "Ürün Birim Fiyatı + KDV" formatıyla kesilmiş "İade Faturası" ile iade edilmelidir.

6- İade edilen ürünler tekrar satılabilinir özelliğini kaybetmemelidir. İade edilen ürün, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda ise ürün iadesi kabul edilemez.
7- Ürün tarafınıza hasarlı teslim edilmiş veya şirketimiz tarafından kaynaklanan sorun oluşmuş ise kargo iade masrafları tarafımıza aittir. Bunun dışında nedenlerle yapılan iade masrafları müşterilerimize aittir.
8- Geri iadeler anlaşmalı kargo şirketleri ile yapılmalıdır.

İade Süreci:

İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon etmeniz veyaiptal@patikakitap.com e-posta adresine e-posta göndererekbildirimde bulunulmalıdır.Bildirim sonrasında Patikakitap size geri dönüşü sağlayacaktır ve işlem sonrasında size verilecek olan kargo gönderi talimatları doğrultusunda ürün iade edilmelidir.

Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen "Ürün Birim Fiyatı + KDV" formatıyla kesilmiş "İade Faturası" ile gönderilmesi ve yine aynı Ürün İade Formu yönergeleri doğrultusunda kargoya teslim edilmelidir. İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon veya iptal@patikakitap.com e-posta adresine e-posta gönderilmelidir.

 

İade edeceğiniz ürünler için izlemeniz gereken prosedür şu şekildedir.
• İade sahibi ürünün kargo bedelini kendi imkânlarıyla karşılamalıdır.
• İade edilecek ürün ile birlikte memnuniyetsizliğinizi veya iade isteğinizi bize bir kısa bir yazı ile bildirmeniz gerekmektedir.
• Müşteri hizmetleri departmanımız tarafımıza gönderdiğiniz iade ürününüzü ve iade sebebinizi içeren yazıyı inceleyecektir. Daha sonrasında ürünün iade koşullarına uyup/uymadığı kontrol edilerek iade sonucunda oluşan bakiyeniz hesabınıza yatırılacaktır.
• Siparişinizi havale / eft yöntemi ile yaptığınız takdirde, müşteri hizmetleri yetkililerimiz size telefonla ulaşacak hesap bilgilerinizi isteyecektir.
• Siparişinizi kredi kartı ile verdiğiniz takdirde, ürün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.
• Ödeme iadelerinizin hesabınıza yansıması iade tarihinden itibaren 7 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.
Ürün iadesinde gönderilecek Kargo Adresi:


Patikakitap Eğitim Yayınları Dünyası

Burak Çakır / Patikakitap
Piripaşa Mh. Şabanderesi sk. No:71/B Hasköy Beyoğlu İstanbul
Tel : +90 212 250 96 07
GSM : +90 546 785 6 785


Birden fazla ürün iade edildiğinde ve tek bir kargo paketi ile gönderim yapılmalıdır.

İade ve değişimler için Patikakitap.com haricinde farklı bir kuruluş ile temasa geçilmemelidir.

 

Yeni siparişin iptali

 

Patikakitap.com ’dan verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde iptal@patikakitap.com e-posta adresine, açıklama kısmına iptal sebebinizi belirterek(Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme tipi değişikliği vb. gibi)e-posta göndermeniz durumunda, işleminiz tarafımızca gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargoya çıkmamış olmamış gerekmektedir.
Elinize ulaşan, teslim aldığınız siparişlerinizi iptal etmek için lütfen0212 250 96 07 no ’lu telefonu arayınız.

 

Ödeme iadesi

İptal/İade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi onaylandıktan sonra 7 gün içerisinde para iadesi yapılmaktadır. Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazıları iptal edebilirsiniz; Bu durumda iptal ettiğiniz ürünlerin iadesi kısmi olarak yapılabilmekte veya tercih etmeniz durumunda hediye çeki oluşturularak geri iade edilmektedir.
Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve aynen geri iade olmaktadır. Havale ve kapıda ödeme ile vermiş olduğunuz siparişlerinizin iadesi belirteceğiniz banka hesap bilgilerine göre iade edilecektir.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.